Ürün Özellikleri

Aellas Glyco-50, silika ile beraber alfa-hidroksi asitin (AHA) eşsiz formülasyonu içeren topikal tiksotropik jeldir. Glikolik asitin sitrik asit ile kombine kullanımı, ürünün etkisini arttırır. Formülasyonda taşıyıcı olarak silika kullanımı, ürünün kontrollü salınımı etkisine bağlı olarak deriyi daha az travmatize eder, artmış penetrasyon özelliği ile ürünlerin etkinliğini arttırır..
Ürünün pH değeri 1.20'dir, bu absorbsiyonu arttırır.
Aellas Glyco-50' nin, eksfoliasyona, artmış deri soyulmasına ve hücre değişimine neden olan keratoregulatör etkisi vardır. Bu hiperpigmentasyon, güneş ve yaşlanma lekeleri, sklallar, ince kırışıkların azalması ve deri rejuvenasyon etkisi sağlar. Aellas Glyco-50'deki glikolik asit konsantrasyonu ürüne kostik etki verir. Aellas Glyco-50, göz çevresi dışında, yüz ve vücutta pigment değişiklikleri, melasma, solar ve senil lentigolar, skarlar,krloidler, keratozların önlenmesi ve/veya ön kollarda topikal olarak kullanılması tasarlanmış yüzeyel peeling ürünleridir. Aellas Glyco-50 gençlerden yetişkine, tip 1'den Tip 6'ya kadar bütün deri tiplerinde kullanılabilir.
  KULLANIMI
* Tedavi alanını Aellas Ready-N veya Aellas Ready-S ile hazırlayın ve
Aellas Glyco-50 uygulamadan önce alanı dikkatlice kurutun.
* Parmakla ürünü deride dağıtın.
* Aşağıdaki uygulama sırasına uygun olarak tedavi yapılmalıdır:alın, yanaklar,çene,burun,dudak üst derisi
* İşlemin baslangıç zamanını kaydedin.
* Derİ tüm formülasyonu absorbe edene kadar bekleyin ve eger gerekirse tekrar edin.
* Uygulama sayısı kişinin deri tipine ve tedaviden istenilen sonuçlara bağlıdır.
* Tedavi süresi 2-10 dakikadır. Kalın ve yaglı deri için istenilen etki süresi 10-15 dakika olabilir.
* Deri rengindeki degişimi yakından takip edin. Deride uniform eritem oldugunda, tedavi zamanını durdurun ve nötralizan uygulayın.
* Deri kızarıklıgı tedavden sonra genellikle 10-15 dakika sürer.
Uniform eritem olustuysa, tedavi alanı parmakla uygulanan Aellas Calm ile nötralize edilmelidir. * Renkteki kırmızıdan sarıya /aktif nötralizasyonun sonu) değişim, tedavi alanının tamamen nötralize oldugunun göstergesidir.
* Peeling tedavisinden sonra, nemlendirme, yeniden yapılanma ve yatıstırma etkisi için post - peeling tedavi rejimi uygulanmalıdır. Uygun miktarda Aellas Nourish tedavi alanına uygulanmalıdır, nazikçe dagıtılmalıdır. Yogun beyazlayan alanda veya eritemli vakalarda bir miktar Aellas Nourish deride bırakın ve spontan olarak penetre olmasına izin verin.Peelingten sonra ilk saatlerde hastaya baska bir ürün kullanmaması gerektigini belirtin.
* Tedaviden 2-3 gün sonra deride soyulma olacaktır ve bu sırada derinin yağlı olmayan bir kremle nemlendirilmesi önemlidir.

Diğer Alyria Ürünleri