Ürün Özellikleri

Aellas Glyco-Eye, silika ile beraber alfa-hidroksi asitin (AHA) eşsiz formülasyonu içeren topikal tiksotropik jeldir. Glikolik asitn laktik asit ile kombine kullanımı, ürünün etikisini arttırır ve hassas periorbital alanda kullanımını, daha güven ve daha az iritan hale getirir. Ürünün pH deger 1.75’tir. Aellas Glyco-Eye’ ın eksifoliasyona, artmış deri soyulmasına ve hücre değişmne neden olan keratoregulatör etkisi vardır. Bu hiperigmentasyon, günes ve yaşlanma lekeler, skarlar, ince kırışıkların azalması ve deri rejuvenasyonu etkisiyle sağlar. Aellas Glyco-Eye, pigmentasyon değişiklikler, milium, ksantelezmaların önlenmesi ve/veya tedavisinde göz çevresinde topikal olarak kullanımı tasarlanmıs yüzeysel peelingtir. Aellas Glyco-Eye gençlerden yetişkine, tip 1’den tip 6’ya kadar bütün deri tiplerinde kullanılabilir.
  İÇERİK
Glikolik asit %15, laktik asit %15, silika, su
  KULLANIMI
• Tedavi alanını Aellas Ready-N veya Aellas Ready-S ile hazırlayın ve Aellas Glyco-Eye uygulamadan önce alanı dikkatlice kurutun.
• Parmakla ürünü deride dağıtın. Eğer Aellas ürünlerinden biri ile birlikte kullanıyorsanız, Aellas Glyco-Eye en son uygulanmalıdır.
• İşlemin başlangıç zamanını kaydedin.
• Deri tüm formülasyonu absorbe edene kadar bekleyin ve eğer gerekirse tekrar edin.
Uygulama sayısı kişinin deri tipine ve tedaviden istenilen sonuçlara baglıdır. • Tedavi süresi ortalama 2-3 dakikadır, yaslı ciltlerde ürünün etkinliği için 5-7 dakika bırakılmalıdır.
• Deri rengindeki değişimi yakından takip edin. Deride uniform eritem olduğunda, tedavi zamanını durdurulmalı ve nötralizan uygulanmalıdır.
• Uniform eritem olustuysa, tedavi alanı parmakla uygulanan, Aellas Calm ile nötralize edilmelidir.
• Renkteki kırmızıdan sarıya (aktif nötralizasyon), kalıcı kırmızıya (nötralizasyonun sonu) değişim, tedavi alanının tamamen nötralize oldugunun göstergesidir. Kuru veya nemli gazlı bezle Aellas Calm’ı uzaklastırın ve Aellas Clean mendilleri ile temizleyin.
• Peeling tedavisinden sonra, nemlendirme, yeniden yapılanma ve yatıstırma etkisi için post-peeling tedavi rejimi uygulanmalıdır. Uygun miktarda Aellas Nourish tedavi alanına uygulanmalıdır, sert masaj yapmadan dagıtılmalıdır. Yogun beyazlayan alanda veya eritemli vakalarda bir miktar Aellas Nourish deride bırakın ve spontan olarak penetre olmasına izin verin. Peelingten sonra ilk saatlerde hastaya baska bir ürün kullanmaması gerektigini belirtin.

Diğer Aellas Ürünleri