ELEVESS

Ürün Detayı

Elevess Nedir
Elevess, anastetik lidokain içeren ilk HA bazlı, FDA onaylı enjeksiyon yoluyla uygulanarak yüzünüzdeki çizgi ve kırışıklıklardan kurtulmanızı sağlayan, çapraz bağlı dermel bir dolgu malzemesidir.
Hyalüronik Asit Nedir
HA doğal yolla oluşan ve vücudumuzun her yerinde bulunan, sülfatlanmamışbir glikozaminoglikan'dır(şeker).Hyalüronik asit, sağlıklı ve nemli cildin doğal yapıtaşlarından bir tanesidir. Hyalüronik asit, büyük miktarlarda su absorbe etme özelliğine sahiptir ve kollajen ve alesten maddeleriyle birlikte kompleksler oluşturur. Bu kompleksler cildin yapısını destekler, cildin esnek kalmasını sağlar ve ciltte hacim yaratır. Yaşın ilerlemesi ve güneşin etkisiyle birlikte hyalüronik asit üretiminde azalma meydana gelir, bunun sonucunda ise yüzmüzün hacmi azalarak kırışıklıklar görülür.
Elevess Nasıl Üretilir?
Elevess HA, Streptococcus equisimilis bakterisinden üretilmektedir (diğer FDA onaylı dermel dolgular gibi). Hayvan ya da insan kökenli olmayan NASHA kullanılır(hayvan kökenli olmayan stabilize hyalüronik asit)
Elevess Etkisini Nasıl Gösterir?
Elevess kırışıklıkların göründüğü, hacmini kaybetmiş cilt bölgelerine enjekte edildiğinde cildin doğal görünümünü geri kazandırmaya, cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Elevess cilt tarafından bir kaç ay içinde doğal yoldan emilir ve böylelikle kollajen bazlı dolgulara kıyasla çok daha uzun süreli sonuçlar sağlar.
Elevess'i diğer hyalüronik asit bazlı dermel dolgulardan ayıran özellikler nelerdir?
Elevess diğer tüm dermel dolgular arasında en yüksek hyalüronik asit konstrasyonunu (28mg/mL) içeren FDA onaylı bir üründür. Ayrıca eşsiz bir çapraz bağlayıcı olması daha uzun süreli, doğal sonuçlar elde etmemizi sağlar. Elevess, küçük bir iğneyle (30g) kolayca enjekte edilebilen, hommojen monofazik bir jel formundadır. İçeriğinde bulunan lidokain ise uygulama sırasında ve sonrasında hasta konforuna önemli katkı yapmaktadır.
Elevess enjeksiyonu yaptırmadan önce cilt testi yaptırmak gerekir mi?
Elevess kollajen ya da hayvan kökenli ürünler içermez. Dolayısıyla enjeksiyon öncesi cilt testi yaptırmaya gerek yoktur.
Elevess enjeksiyonu acıtır mı?
Elevess ürünün içeriğine, hasta konforunu sağlamak adına lidokain eklenmiştir. Buna ek olarak tropikal anestezikler kullanilabilir ve enjeksiyon işlemi sonrası acıyı azaltmak için enjeksiyon bölgesinde buz uygulayabilirsiniz.
Yan Etkiler Var Mı?
Önemsiz kızarıklıklar ve şişkinlikler gibi yan etkiler genellikle hafif ya da orta dereceli olup bir kaç içinde kendiliğinden iyileşir. Günlük faaliyetlerinize Elevess enjeksiyonundan hemen sonra dönebilirsiniz.
Doğal, uzun süreli sonuçlar Hastalar için daha fazla konfor
Elevess, hasta konforunu yükseltmek adına içeriğine anestetik lidokain eklenen, ilk FDA onaylı dermel dolgudur. Küçük iğnelerle (30mg) uygulanıyor olması sebebiyle Elevess hastaların uygulama sırasında rahat etmesini sağlar.
Elevess'in Avantajları
• 28 mg Yüksek HA konstrasyonu sayesinde uzun süreli etkin sonuçlar vermesi
• Dünyadaki FDA onaylı dermel dolgulardan %50 daha az kullanımla aynı etkiyi yaratması
• Hasta konforu için her enkektörün %0.3 lidokain içermesi
• Dünyaca kabul gören, Kanıtlanmış Yüksek Güvenlik frofilinde olması
Tavsiye Edilen Enjeksiyon Tekniği
• Elevess orta ile derin dermis arasına enjekte edimelidir; en iyi sonuçlar orta dermise enjekte edildiğinde elde edilir.
• Nazolabial çizgi başına en fazla 0.5mL
• Düz çizgi, maskeleme ve kümeleme teknikleri uygulanabilir.
• FDA onaylı HA markalarına kıyasla %50 daha az mitarda kullanımı yeterli
Not : Aşırı enjeksiyon yapılmamasına dikkat edilmelidir

Diğer Ürünler